نشست کارگروه اطلاع رسانی کرونا با حضور استاندار اردبیل

۳۰ فروردین ۱۳۹۹ | ۲۱:۱۷ کد : ۱۰۷۴۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۰۳۷
نشست کارگروه اطلاع رسانی کرونا با حضور استاندار اردبیل

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

نشست کارگروه اطلاع رسانی کرونا با حضور استاندار اردبیل ، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، مدیر کل صدا و سیما و سایر اعضا کارگروه متشکل از مدیران و صاحب نظران حوزه اطلاع رسانی در محل سالن کنفرانس استانداری اردبیل با محوریت بررسی وضعیت اطلاع رسانی و آموزش سلامت در خصوص کرونا برگزار شد.

در این نشست ابتدا دکتر ملا احمدی مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل با ارائه گزارشی از روند اطلاع رسانی و آگاهی دهی به جامعه و تاثیرات داخلی و خارجی آن در خصوص بیماری کرونا ، اقدامات انجام یافته را مثبت ارزیابی کرد .

دکتر شهرام حبیب زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیر با اشاره به حساسیت موضوع کرونا افزود: فعلا سیر بیماری به سمت نزولی است و تداوم این شرایط منوط به رعایت فاصله فیزیکی یک و نیم متری و رعایت موازین بهداشتی و جلوگیری از انتقال ویروس به یکدیگر هست که در این زمینه ضروری هست کلیه دستگاه های اجرای استان ،سازمانهای مردم نهاد، دانشگاه را در این امر یاری نموده تا در موج دوم بیماری کرونا بتوانیم این مشکل را مدیریت و کنترل کنیم.

مهندس بهنام جو استاندار و رئیس کارگروه اطلاع‌رسانی استان اردبیل در جمع بندی موضوعات مطروحه و پیشنهادات اظهار داشت : توجه به امر آموزش مردم از طریق اطلاع رسانی صحیح وظیفه مسئولین و اصحاب رسانه استان است و تمامی دستگاه‌های اجرایی استان مکلف به همکاری در این خصوص هستند .

استاندار اردبیل بیان داشت:اطلاع رسانی و جنبه های آموزشی مرتبط با کرونا می بایست بصورت هنرمندانه و تاثیر گذارتوسط صاحب نظران ترسیم و صورت پذیرد تا تاثیرگذاری مناسبی بر جامعه و مردم داشته باشد.


( ۵ )