معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

با شروع مرحله دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی فعالیت اصناف با ریسک کمتر با لحاظ شرایط بهداشتی مجاز هست

۳۱ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۷:۲۲ کد : ۱۰۷۵۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۹۵
با شروع مرحله دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی فعالیت اصناف با ریسک کمتر با لحاظ شرایط بهداشتی مجاز هست

به گزارش وب دای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

دکتر بابک نخستین اظهار داشت: مرحله دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی همزمان با سراسر کشور دراستان اردبیل هم شروع شده و با قوت پیگیری میشود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه داد : بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت تمامی اصناف و بازاریان با ریسک بالا، متوسط و پایین میبایست وارد سامانه سلامت شوند و ضمن آموزش خود، کد بهداشتی را اخذ کنند.

وی افزود:اصنافی که ریسک بالا دارند علیرغم دریافت کد بهداشتی از طریق این سامانه فعلا تا اطلاع ثانوی مجاز به فعالیت نیستند ولی اصناف کم ریسک با رعایت موازین بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی میتوانند آغاز به کار کنند.

این مسئول ابراز داشت :طبق پروتکل وزارت بهداشت بازارهای سرپوشیده و مسقف تجاری، بازارهای روز ، اغذیه فروشیها، ساندویچی ها، فست فودها، مراکز طبخ غذا به غیر از رستورانها و بیرون برهایی که با مجوز، غذا به بیرون عرضه میکنند، مجاز به ادامه فعالیت نیستند.

دکتر نخستین در ادامه گفت:طبق همین دستورالعمل تا اطلاع بعدی تمامی آرایشگاهای زنانه و مردانه، آموزشگاه رانندگی، باشگاه های ورزشی، سالن های بدنسازی و ماساژ، سالن‌های ورزشی، استخر ها، مراکز آب درمانی و گرمابه ها، مراکز رفاهی و هتل‌ها، سفره خانه ها، کافی شاپ ها و قهوه خانه ها، مراکز بازی و تفریحی و گیم نت ها، تالار های پذیرایی، سالن ها و باغ تالارها باید بسته باشد.

وی اضافه کرد :مهلت زمان دریافت کد بهداشتی تا پنجم اردیبهشت هست و احتمالا زمان آن تمدید نخواهد شد و لذا ضروری است که در مدت مقرر تمامی اصناف و کسبه و بازاریان با ورود به این سامانه کد بهداشتی خود را اخذ کنند در غیر اینصورت از فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان داشت: رعایت قوانین و مقررات بهداشتی در وضعیت کنونی برای همه لازم الاجراست و تنها در این صورت میتوان بیماری کرونا را مهار کرد.

وی با تقدیر از کسبه اردبیل در اجرای فاصله گذاری اجتماعی گفت: در مرحله اول فاصله گذاری اجتماعی در سطح استان بسیار خوب عمل کردیم و در مرحله دوم نیز قطعا با همکاری تمامی صنوف این طرح با موفقیت پیش خواهد رفت .

وی تصریح کرد: حتما رعایت فاصله یک و نیم‌متری برای کسبه و مردم ضرورت دارد و لازم هست در تمامی بازارها و مراکز تهویه مناسب صورت پذیرد تا تجمع ویروس به حداقل ممکن برسد.