دیدار ریاست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل / تحقق بیمارستان هزار تختخوابی مطالبه مردم استان

۱۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۴ کد : ۱۲۸۷ اخبار اصلی اخبار دانشگاه اخبار
تعداد بازدید:۱۰۹۴
دکتر اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در ابتدای سال جدید ضمن دیدار با امام جمعه اردبیل گزارشی از اقدامات دانشگاه در سال گذشته و نتایج طرح امداد نوروزی سال ۹۶ را بیان کردند.
دیدار ریاست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل / تحقق بیمارستان هزار تختخوابی مطالبه مردم استان

به گزارش روابط عمومی و خبرنگار وبدا:

دکتر اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در ابتدای سال جدید ضمن دیدار با امام جمعه اردبیل گزارشی از اقدامات دانشگاه در سال گذشته و نتایج طرح امداد نوروزی سال ۹۶ را بیان کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به اهم اقدامات حوزه سلامت در یکسال گذشته افزود: فعالیت های ارزشمندی در سال قبل صورت گرفت بطوریکه ما شاهد افتتاح پروژه های بهداشتی درمانی بالغ بر پنجاه و پنج میلیارد تومان شامل تجهیزات و افزایش فضای بیمارستانی و تخت های ویژه بیمارستانی، احداث مراکز بهداشتی و درمانی که شاخص ترین آنها افتتاح و راه اندازی دستگاه رادیوتراپی (شتاب دهنده خطی پیشرفته) در اردبیل بودیم همچنین بخش شیمی درمانی که با توجه به سرطانهای شایع در اردبیل از ضروریات حوزه سلامت بود که خوشبختانه در دهه فجر سال گذشته افتتاح و راه اندازی شد و امسال نیز پروژه های مهمی در عرصه سلامت با حضور نماینده ولی فقیه و مسئولین استانی همچنین مقام عالی وزارت بهداشت افتتاح و به بهره برداری خواهیم رساند.

وی در ادامه گزارش به نتایج حاصل از بسیج سلامت نوروزی دانشگاه اشاره کرد و گفت: مجموعه دانشگاه با بسیج تمامی امکانات و نیروی انسانی مورد نیاز در حوزه های بهداشت و درمان و اروژانس جاده ای نسبت به تامین سلامت مردم و مسافرین بعنوان حافظین سلامت قدمهای مثبتی را از آغاز طرح نوروزی برداشتند از جمله کشف ۲۶ تن مواد غذائی فاسد و تاریخ گذشته که به همت بارزسان بهداشت محیط مانع ورود به چرخه غذایی مردم شد.

دکتر اخوان اکبری به موضوع نیروهای تخصصی و درمانی تصریح کرد و افزود: خوشبختانه از لحاظ نیروی تخصصی مشکل چندانی نداریم بگونه ای که در ایام تعطیلات و امداد نوروزی امسال تعداد ۹۹ متخصص مقیم و بالغ بر ۱۵۶۰ نفر پزشکی در مراکز درمانی ارائه خدمات نمودند و مشکلات زیادی از نیازمندیهای مردم در شهرستانها با حضور متخصصین مرتفع شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در ادامه گزارش به یکی دیگر از مطالبات مردمی اشاره کرد و گفت: با توجه به نیازمندی که جزو خواسته های امام جمعه اردبیل نیز بود اقدامات لازم جهت حضور ویزیت متخصص شبکیه چشم از سال گذشته انجام گرفته و قرار است بزودی تزریق چشمی و بدنبال آن دستگاه تصویربرداری چشم و لیزر چشمی در بیمارستان علوی راه اندازی شود و با تکمیل این بسته درمانی قطعاً مردم بزرگوار علی الخصوص بیماران دیابتی از خدمات تخصصی شبکیه بهره مند شده و از معطلی و اعزام به سایر استان جلوگیری خواهد شد.

ایت ا.. سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به اهمیت موضوع سلامت، اقدامات ریاست و مجموعه دانشگاه که در راستای تحقق اهداف سلامت و ایجاد بستر خدمت رسانی به مردم تلاش و کوشش می نمایند تشکر و قدردانی کردند و خواستار خدمت مضاعف و رفع موانع و مشکلات خدمت رسانی مردم شدند.

امام جمعه اردبیل در بخش دیگر از فرمایشات خود افزود: احداث و راه اندازی بیمارستان هزار تختخوابی جزو مطالبات استانی محسوب می شود و حمایت های لازم جهت تحقق این مطالبه ارزشمند صورت خواهد گرفت و با عملی شدن این پروژه بیمارستانی نیازمندیهای درمانی منطقه ای و فرا منطقه ای از جمله کشور همجوار آذربایجان و سایر استانها قابل حل و فصل خواهد بود.