برگزاری آیین بزرگداشت مقام پرستار با حضور مسئولین ارشد استان و دانشگاه علوم پزشکی در بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل

۳۰ آذر ۱۳۹۹ | ۱۴:۴۸ کد : ۱۳۶۳۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۲۲

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، همزمان با ولادت باسعادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار و با حضور استاندار اردبیل، فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان، مدیر کل اطلاعات استان، معاون سیاسی امنیتی استانداری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، مسئول نهاد رهبری دانشگاه و تنی چند از مسئولین پرستاری استان و بیمارستان، آیین بزرگداشت مقام پرستار در سالن همایش بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل برگزار شد.

در این مراسم مهندس بهنامجو استاندار اردبیل ضمن تبریک میلاد حضرت زینب کبری سلام الله علیها و روز پرستار از نقش مهم پرستاران در حوزه سلامت و در دوران کرونا قدردانی کرد.

وی گفت: پرستاران با تاسی از حضرت زینب کبری(س) الگوی فداکاری و از خودگذشتگی هستند و همیشه باید قدردان این عزیزان بود.

مهندس بهنامجو از تلاش برای خانه دار شدن پرستاران فاقد مسکن در طرح اقدام ملی مسکن خبر داد و افزود: پیگیری مطالبات پرستاران جزو اهداف اصلی ما بوده که در این راستا اقدام خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز ضمن تبریک روز پرستار اظهار داشت: با توجه به اینکه امسال سال سختی از نظر اپیدمی کرونا بود اقشار مختلف جامعه و مسئولین در این روز بزرگ باید تشکر ویژه ای از پرستاران داشته باشند. دکتر حبیب زاده گفت: تلاش برای این است با کمک و همفکری دانشکده پرستاری و نظام پرستاری در ارتقای رضایتمندی پرستاران در حرفه و زندگی خود قدمهایی برداریم و مطالبات بحق و قانونی آنها را پیگیری نماییم.

سردار بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان نیز ضمن برشمردن سجایای حضرت زینب کبری (س) از نقش ارزنده و مهم پرستاران در بیماری کرونا تجلیل کرد.

وی گفت: نقش و اهمیت پرستاران در بیماری کرونا به حدی بود که مقام معظم رهبری همیشه از فداکاری های آنها تجلیل می کنند.

همچنین حجت الاسلام واحدی زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز در سخنانی از مقام شامخ پرستاران قدردانی کرد.

رئیس نظام پرستاری اردبیل نیز گزارشی از عملکرد و فعالیت های پرستاران ارائه‌ داده بر پیگیری مطالبات و حق و حقوق قانونی پرستاران تاکید کرد.

در این مراسم از پرستاران نمونه بیمارستان تجلیل بعمل آمد.