برگزاری مراسم روز معلم در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۰ کد : ۱۴۰۱ اخبار اصلی اخبار دانشگاه اخبار
تعداد بازدید:۱۰۲۶
مراسم روز معلم با حضور اساتید و اعضای هیات علمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و نصیری معاون سیاسی، امنیتی استانداری اردبیل در سالن امفی تأتر بیمارستان امام خمینی اردبیل برگزار شد.
برگزاری مراسم روز معلم در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

به گزارش روابط عمومی دانشگاه و خبرنگار وبدا:

مراسم روز معلم با حضور اساتید و اعضای هیات علمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و نصیری معاون سیاسی، امنیتی استانداری اردبیل در سالن امفی تأتر بیمارستان امام خمینی اردبیل برگزار شد.

دکتر اخوان اکبری رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با تبریک اعیاد پرفروغ شعبانیه، و ولادت با سعادت حضرت اباعبدلله الحسین (ع) گفت: زیباترین جلوه عشق بشری، میلاد با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین وحضرت ابوالفضل العباس (ع) علمدار کربلاو میلاد حضرت زین العابدین (ع) و میلاد قائم آل محمد (ص) است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل دوازدهم اردیبهشت ماه را، تجدید پاسداشت از مقام ارزشمند معلم و معلمی دانست و افزود:

نامگذاری روز معلم پس از شهادت معلم راستین استاد مرتضی مطهری یادمان و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است که همه ساله با یادآوری آن، اهمیت مقام و منزلت معلم و تفکر روشنگری شهید مطهری در آثار عمیق وی را عیان می سازد.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم به اهمیت و جایگاه معلم پی بربیم باید نگاهی به ارزش علم و علم آموزی از دیدگاه مکتب الهی و قرآنی بکنیم. در آیه شریفه (اقْرَأْ باسْمِ رَبِّکَ الَّذی خَلَقَ خَلَقَ الْإِنْسانَ مِنْ عَلَقٍ اقْرَأْ وَ رَبُّکَ الْأَکْرَمُ الَّذی عَلَّمَ بالْقَلَمِ عَلَّمَ الْإِنْسانَ ما لَمْ یَعْلَمْ) (خداوند عالم و حکیم می فرماید بخوان به نام پروردگارت که جهانیان را آفرید. انسان را از خون بسته سرشت، بخوان و پروردگارت کریم ترین است همان که آموخت با قلم آموخت به انسانها) آنچه که از این کلمات نورانی وحی استنباط می شود این است که اولین معلم و آموزگار خداوند متعال است و سرمنشاء هنر شگفت انگیز معلمی از علم لایزال الهی نشات می گیرد و به تعبیر شهید ثانی رحمه ا... علیه چنین تعبیری به ما می فهماند که عالی ترین نوع کرامت پروردگار عالمیان نسبت به انسان با والاترین مقام و جایگاه علم و دانش است.

وی بیان کرد: فرهیختگان و اساتید و معلمان بی ادعا قدر و منزلت الهی دارند و آنچه که در طبق اخلاق دارند صادقانه در مسیر تربیت انسانها به کار می برند.

دکتر اخوان‌اکبری ادامه داد: جایگاه معلم و استاد در تربیت شاگرد و دانشجو جایگاه خطیری است چرا که به فرموده امام (ره) صلاح و فساد جامعه بدست مربیان آن جامعه است و وظیفه معلم هدایت جامعه است بسوی پیشرفت مادی و معنوی واهداف بعثت رسول اکرم (ص) و انبیاء نیزهدایت انسانها به سوی خداوند متعال بوده است وهرگونه کم توجهی در این راستا خسارات جبران ناپذیری به جامعه و بشیریت به همراه خواهد.

دکتر شهرام حبیب زاده معاون اموزشی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در این مراسم گفت: روز معلم در واقع بهانه ای است که از خدمات و زحمات ارزشمند معلمین و اساتید تجلیل شود.

وی بیان کرد: در راستای طرح تحول سلامت اساتید دانشگاه در قالب بسته های طرح در اموزش و تربیت دانشجویان و در بحث درمانی تلاش مضاعفی داشته اند که به همین جهت بارها از طرف وزارت بهداشت از حوزه اموزشی دانشگاه تقدیر شده است.

دکتر نصیری معاون سیاسی امنیتی استاندار اردبیل با تبریک روز معلم و اشاره به اینکه معلمی شغل انبیاء هست گفت: والاترین وسیله برای رسیدن به کمالات، داشتن علم و اگاهی است.و این‌مهم‌صرفا با داشتن معلمین اگاه میسر خواهد بود.

وی بیان کرد: ما در زمینه پزشکی به جایگاههای رفیعی در جهان رسیده ایم علیهذا توجه اساسی دولت در زمینه بهداشت و درمان در دولت تدبیر و امیدباعث توسعه بیشتر و ارتقای کیفیت خدمات درمانی و بهداشتی در کشور شده است.

در این مراسم از ۱۸ نفر استاد نمونه دانشگاه به شرح ذیل تجلیل به عمل آمد:

دکتر: فرزاد احمد آبادی، افشان شرقی، علی محمدیان، امیراحمد عرب زاده، حبیب اوجاقی، سهیلا رفاهی، کوروش رحمانی، علی نیاپور، سارا مصطفی لو، مهدی حیدرزاده، سحر موسوی، پویان سیگاری، ریحانه ایوان بقاء، شهاب بهلولی، حسین دوستکامی، منوچهر براک، حسن عدالت خواه، عزیز کامران


( ۲ )