وزیر بهداشت: بخشی‌نگری در کشور مانع توسعه و پیشرفت شده است وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بخشی‌نگری در کشور مانع توسعه وپیشرفت شده است و این یک اشکال عمده است که باید برطرف شود.

۰۵ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۳ کد : ۱۶۷۴ اخبار اصلی اخبار دانشگاه اخبار
تعداد بازدید:۵۸۹
دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در مراسم افتتاح بیمارستان ۳۲ تخت‌خوابی شهرستان کوثر اظهار کرد: ما در حوزه سلامت با مشکلات و تعدد وظایف و اختیارات روبه‌رو هستیم و همه چیز ساختمان و تجهیزات نیست بلکه باید به نیروی انسانی و تخصص‌ها در این حوزه بها داده شود.
وزیر بهداشت: بخشی‌نگری در کشور مانع توسعه و پیشرفت شده است وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بخشی‌نگری در کشور مانع توسعه وپیشرفت شده است و این یک اشکال عمده است که باید برطرف شود.

به گزارش خبرنگار وبدا:، دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در مراسم افتتاح بیمارستان ۳۲ تخت‌خوابی شهرستان کوثر اظهار کرد: ما در حوزه سلامت با مشکلات و تعدد وظایف و اختیارات روبه‌رو هستیم و همه چیز ساختمان و تجهیزات نیست بلکه باید به نیروی انسانی و تخصص‌ها در این حوزه بها داده شود.
وی ضرورت ارتقای دانش و مهارت را برای نیروهای حوزه بهداشت و درمان یادآور شد و گفت: ما در کشور نیروی متخصص و فوق تخصص بسیار متعدد داریم که کشورمان از این نظر سرآمد و غنی است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به گستردگی فعالیت وزارت بهداشت و توجه به نیروهای متخصص و فوق تخصص اشاره کرد و گفت: ما نباید تنها یک شهر و منطقه را در مسیر توسعه فضاهای بهداشتی و درمانی ببینیم بلکه بهتر است به دور از بخشی‌نگری به سمت توسعه بیشتر حرکت کنیم تا با ایجاد یک فضای همدلی و صبوری بتوانیم مشکلات و موانع را برطرف کنیم.
دکتر هاشمی با بیان اینکه ما در کشور با بخشی نگری و ایجاد موانع در حوزه بهداشت و درمان روبه‌رو هستیم، گفت: این بخشی‌نگری مانع توسعه و پیشرفت واقعی است.
وی به افتتاح بیمارستان کوثر و ادعای مسؤولان این بیمارستان در کاهش پذیرش بیماران اشاره کرد و گفت: این بسیار خوب است که مردم به دلیل ارتقای سلامت کمتر به بیمارستان‌ها مراجعه کنند و پزشکان ما کمتر دچار مشکلات و برخی مخاطرات شوند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: ما در مورد ماندگاری پزشکان متخصص در مناطق محروم نیز اقدامات خوبی را انجام دادیم تا با مشوق‌های در نظر گرفته بتوانیم زمینه ماندگاری پزشکان را در بیمارستان ها و مراکز درمانی فراهم کنیم.

آخرین ویرایش۰۷ مرداد ۱۳۹۶