برگزاری نشست کمیته دانشگاهی واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

۱۵ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۰ کد : ۱۶۸۳۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۳۹
برگزاری نشست کمیته دانشگاهی واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل،

امروز دوشنبه ۱۵ شهریورماه ۱۴۰۰ با هدف بررسی روند واکسیناسیون در استان، جلسه کمیته دانشگاهی واکسیناسیون دانشگاه به ریاست دکتر حبیب زاده رئیس دانشگاه و با حضور معاونین، مدیران، کارشناسان و اعضای کمیته واکسیناسیون و مدیران شبکه ها بصورت ویدئو کنفرانس در محل اطاق جلسه ریاست دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه دکتر حبیب زاده رئیس دانشگاه اظهار داشت: با توجه به سفر مقام عالی وزارت به استان و قول مساعد تامین واکسن مورد نیاز برای ایمن سازی عمومی به محض دریافت واکسن از طریق وزارت بهداشت، واکسیناسیون گروه های مختلف سنی و شغلی مورد هدف با سرعت بیشتر انجام خواهد شد.

وی با اشاره به تزریق دوز اول واکسیناسیون در استان گفت: در بررسی های آماری وضعیت و جایگاه واکسیناسیون استان در قیاس با سایر استانها بالاتر از متوسط کشوری بوده و با تسریع در روند واکسیناسیون این جایگاه بهبود می یابد.

دکتر حبیب زاده در ادامه با اشاره به واکسیناسیون در استان و ایمن سازی کلیه مادران باردار تاکید کرد: با توجه به ابتلاء بیش از ۶۶۰ نفر مادر باردار و بستری شدن ۲۳۷ نفر تاکنون و فوت چند نفر به دلیل ابتلا به کرونا در استان که مستثنی از شرایط کشوری نبوده در جهت ایمن سازی عمومی، مادران باردار تحت نظر قرار گرفته و مقرر گردید با پیگیری معاونت امور بهداشتی تمامی این مادران واکسن کرونا را دراولین فرصت دریافت می کنند.

وی با تاکید بر گسترش مراکز تزریق واکسن افزود: در راستای ایمن سازی گسترده مردم به محض دریافت محموله های اختصاصی به استان از طرف وزارت برنامه ریزی لازم در جهت آمادگی مراکز بهداشتی، پایگاه ها، خانه های بهداشتی، گروههای سیاری و همکاری سایر نهادهای اجتماعی و مراجع حمایتی از جمله سپاه و بسیج استان واکسیناسیون عمومی تسریع خواهد شد.