پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به دانشجویان جدیدالورود دانشگاه

۱۱ مهر ۱۴۰۰ | ۲۲:۳۷ کد : ۱۷۱۸۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۴۶

بسم الله الرحمن الرحیم

با درود وسلام به روان پاک شهدایی که آزادی امنیت و استقلال را مدیون آنها هستیم.

ورود شما دانشجویان عزیز را به مکان مقدس دانشگاه گرامی می‌دارم و امیدوارم در طول دوره‌ای که در دانشگاه حضور خواهید داشت، بتوانید از تمام ظرفیت‌های موجود در دانشگاه کمال بهره را ببرید.

دانشگاه علوم پزشکی از آن رو مقدس است که با هدف ارتقا سلامت مردم و با نیت نوع دوستانه بنا شده است و برای حفظ سلامت بندگان خداوند از هر نژاد یا قوم تلاش میکند .

دانشگاه دارای یک مفهوم فرهنگی عام است ، در فرهنگ دانشگاهی آموزش سبب می شود تا روند فکری دانشجویان نظم پیدا کندو تابع منطق شود تا در زمانی که دانشجو بخواهد درباره مسایل موجود تصمیم‌گیری کند وبه انتخاب برسد، بتواند چیدمان اطلاعات را به درستی انجام دهد وبا رعایت منطق به یک تصمیم‌درست برسد. این توانمندی مهم، فارغ از هر رشته تحصیلی باید در دانشگاه اتفاق بیافتد تا در نتیجه آن شخصیتی مستقل ساخته شود که قابلیت پذیرش مسئولیت در برابر مسائل اجتماعی و سیاسی وحرفه ای را داشته باشند.

نقش دوم دانشگاه اعتلای اخلاق و پایبندی به اخلاق حرفه ای است دانشجویان باید به رعایت اصول اخلاق در رفتار و عملکرد مقید باشند و اخلاق حرفه ای professionalism رشته تخصصی خود را با الهام از ارزشهای فرهنگی دینی آموخته و رعایت نمایند.

بر پایه همان مبانی فکری ذکر شده است که شعار ،نوع دوستی مسوولیت پذیری و اخلاق مداری حرفه ای به عنوان یک راهبرد ارزشی به تایید هیات رییسه دانشگاه رسیده است.

در همین راستا دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با خود پیمان بسته است که دانشجویانی باسواد، ماهر و توانمند در رشته تخصصی خود، مبتکر و خلاق، اخلاق مدار، پژوهش محور و خود توانمندساز (با قابلیت ادامه رشد و توسعه در دوران بعد از فارغ التحصیلی) را پرورش دهد.

پژوهش زیر بنای تفکر منطقی و تسهیل کننده خلاقیت وابتکار است واز این منظر مهمترین پیوند را با فرهنگ دانشگاهی ایجاد میکند. محیط دانشگاه با اساتیدی متعهد وظیفه تعالی آموزشی برای انتقال دانش ونگرش ومهارت را برعهده دارد واساتید وظیفه سنگینی در این مسیر برعهده خواهند داشت.

روح ارزشهای حاکم بر مجموعه، ساختار اخلاق حرفه ای را تنظیم میکند و ما همگی اعم از رییس دانشگاه، مسئول محترم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اساتید،کارکنان، دانشجویان و مردم در ایجاد واعتلای آن، وظایف مهمی بر دوش داریم .

امیدوارم اساتید محترم دانشگاه علوم پزشکی اردبیل که با جان و دل کار می‌کنند با ایجاد محیطی سرشار از احترام متقابل و صفا و صمیمیت، نشاط و شور لازم برای انگیزش دانشجویان را فراهم سازند تا دانشجویان عزیز در طی این دوره چند ساله بتوانند تمام استعدادهای مثبت‌ خود را با لطف خداوند بزرگ شکوفا نمایند.

دکتر شهرام حبیب زاده

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل


( ۱۰ )