مراسم تودیع و معارفه سرپرست نهاد نمانیدگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد.

۳۰ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۷ کد : ۱۷۸۸ اخبار اصلی اخبار دانشگاه اخبار
تعداد بازدید:۱۲۶۸
در مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی اردبیل دکتر قدرت اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی توسعه اخلاقی محیط دانشگاه را ضرورت کشوری دانست و گفت: ترویج ارزشهای اخلاقی دینی و فرهنگی، ترویج عفاف و حجاب در دانشگاه از اهداف نهاد نمایندگی بوده و بدون ترویج و توسعه اخلاقی، صرف توسعه علم نتیجه مثبتی نخواهد داشت.
مراسم تودیع و معارفه سرپرست نهاد نمانیدگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و خبرنگار وب دا:

دکتر قدرت اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی توسعه اخلاقی محیط دانشگاه را ضرورت کشوری دانست و گفت: ترویج ارزشهای اخلاقی دینی و فرهنگی، ترویج عفاف و حجاب در دانشگاه از اهداف نهاد نمایندگی بوده و بدون ترویج و توسعه اخلاقی، صرف توسعه علم نتیجه مثبتی نخواهد داشت.
در ادامه حجت الاسلام تقوی مدیر امور دفاتر و نظارت و ارزیابی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های کشور با قدردانی از حجت الاسلام کاظم معاضدی مسئول قبلی نهاد نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی، استان اردبیل را خاستگاه پرورش چهره های فاخر و مطرح علمی، دینی و ورزشی عنوان کرد.
وی در ادامه و در بخش دیگری از سخنان خود پرداختن و بزرگ کردن صرف کاستی و بدی های محیط دانشگاه را دور از انصاف خواند و گفت: کار های بسیار بزرگ فرهنگی، علمی و ارزشی صورت گرفته که نتایج موفقی برای کشور در پی داشته که از آن جمله موفقیت های بزرگ در عرصه پزشکی در جهان است.
حجت الاسلام تقوی با بیان اینکه وجود پاره ای ناهنجاری در دانشگاه طبیعی و عادی بوده تصریح کرد: وقتی که چندین هزار دانشجوی کشور را در خوابگاه های نامناسب متمرکز و سکونت می دهیم طبیعی هست که برخی مشکلات نیز دیده می شود و این مسئولیت ما را سنگین تر می کند.
وی پویایی، نشاط و حرکت جوانان و دانشجویان را ذات جوان دانست و گفت: اینکه تصور و انتظار داشته باشیم جوانان محدود باشند و یا هیچ ناهنجاری و هیجانی پیش نیاید از تناقضات است.
حجت الاسلام تقوی بر ایجاد امکانات و بستر های لازم برای دانشجویان دانشگاه ها تاکید کرد.
وی در پایان ایجاد اختلافات و سلیقه ها را در دانشگاه ها طبیعی دانست و گفت: وجود اختلافات سلیقه ای باید به سمت هم افزایی و کسب تجارب بیشتر منجر شود تا از هدر رفت انرژی و ظرفیت های آن اجتناب شود.
حجت الاسلام کاظم معاضدی رییس سابق دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ضمن تقدیر از مسولان و مدیران دانشگاه در طول مدت تصدی پست گفت: همکاری شایسته دانشجویان و پرسنل و مدیران دانشگاه برای اینجانب بسیار رضایت بخش بود و این همکاری موجب شد در بسیاری از بحثهای فرهنگی و عقیدتی اقدامات خوبی را شاهد باشیم.
در این مراسم حجت الاسلام واحدی زاده سرپرست جدید نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بر ایجاد بستر و محیط آرام علمی واخلاقی تاکید و اظهار داشت: خدمت به خلق در ردیف نماز آمده و از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی بر همکاری و تعامل با دانشگاه و مسئولان آن تاکید کرد و گفت: با همکاری دو مجموعه نهاد و دانشگاه، مسیر مطلوب فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه ها ایجاد خواهد شد.


( ۳ )