شناسایی اومیکرون در اردبیل

۲۰ دی ۱۴۰۰ | ۱۲:۵۵ کد : ۱۸۳۲۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۲۹

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، دکتر علی محمدیان سرپرست دانشگاه با اعلام این خبر گفت: از این سه نفر، دو خانم ۳۱ ساله و ۵۱ ساله اهل اردبیل که طی هفته قبل از مسافرت کشور ترکیه به اردبیل مراجعه کرده بودند پس از انجام تست آزمایشگاهی در آزمایشگاه خصوصی مای ژن اردبیل، تست آنها از نظر سویه اومیکرون، مثبت اعلام شد.

وی اظهار داشت: همچنین آقای ۵۴ ساله اهل اردبیل پس از انجام تست آزمایشگاهی از نظر سویه اومیکرون، مثبت اعلام گردید و کلیه اقدامات مربوط به رهگیری و مراقبتهای بعدی برای این افراد و خانواده های آنها از طریق مراکز بهداشتی انجام می شود.

دکتر محمدیان تصریح کرد: این سه نفر علیرغم دریافت دو نوبت و سه نوبت واکسن، مبتلا به سویه اومیکرون شدند که این موضوع نشان‌دهنده قدرت سرایت بالای این ویروس و کم بودن اثربخشی و ایمنی کامل واکسن در مقابل این بیماری است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تاکید کرد: با توجه به صدا درآمدن زنگ خطر در استان اردبیل و شیوع سویه اومیکرون، رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک و تزریق نوبت سوم واکسن همچنان بطور جدی توصیه شده و از هم استانی های عزیز درخواست می شود این موارد مهم را بیش از گذشته رعایت نمایند تا شاهد خیز ششم در استان نباشیم.


( ۹ )