برای اولین بار در شمال غرب کشور، دفتر نمایندگی موسسه محکم در اردبیل راه اندازی شد.

۱۳ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۶:۵۷ کد : ۲۰۸۵۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۹۴
با هدف کمک به درمان کودکان دچار بیماری های مادرزادی، دفتر موسسه خیریه محکم از امروز در استان اردبیل کار خود را آغاز کرد.
برای اولین بار در شمال غرب کشور، دفتر نمایندگی موسسه محکم در اردبیل راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، در جلسه ای که بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۱۲ مردادماه ۱۴۰۱ با حضور  مهندس طاهری، رئیس هیئت امنای موسسه محکم، دکتر دلشا،د فوق تخصص جراحی اطفال، دکتر علی محمدیان، رئیس دانشگاه، تعدادی از روسای بیمارستان ها و جراحان و متخصصین اطفال در سالن جلسات ریاست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزارشد، دکتر دلشاد فوق تخصص جراحی اطفال گفت: موسسه محکم در سال ۱۳۸۴ در تهران تاسیس شده و گسترش فعالیت این موسسه در سطح کشور هست. بیماری هایی که تحت پوشش این موسسه قرار دارد شامل همه ارگان هاست، اما عمده فعالیت ما در زمینه های بیماری های مادرزادی کودکان هست که شامل بیماری های گوارشی، کلیوی، ارتوپدی، جراحی اعصاب و بیماری های قلبی می باشد. همچنین بیماری های غیرجراحی مثل کمبود هورمون رشد و بیماری دیابت مادرزادی هم تحت پوشش موسسه محکم قرار دارد که به تناسب وسع خانواده ها هزینه درمان تا صد در صد پرداخت می شود.

وی افزود: در حال حاضر حدود ۳۰ بیمارستان در سطح کشور کودکان دچار بیماری های مادرزادی را تحت درمان قرار داده و با توجه به کمبود جراح اطفال در کشور و به منظور جلوگیری از مسافرت بیماران موسسه حتی در زمینه نیروی انسانی هم به شهرستان ها کمک می کنیم.

دکتر دلشاد بیان داشت: در سطح کشور بیش از ۸ هزار کودک و نوزاد در موسسه محکم پرونده دارند و خدمات دریافت می کنند و امروز هم به دعوت رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل دفتر این موسسه در اردبیل راه اندازی شد و آماده ارائه خدمات می باشد.

در این جلسه دکتر محمدیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل هم گفت:  خوشبختانه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و مجمع خیرین سلامت استان، برای اولین بار در شمال غرب کشور، دفتر نمایندگی موسسه محکم در اردبیل در محل مجمع خیرین سلامت راه اندازی شد.

دکتر محمدیان اظهارداشت: قرار است این موسسه حدود ۵۲ بیماری مادرزادی کودکان را تحت پوشش قرار داده و خدمات ارائه دهد که این خدمات هم به لحاظ مالی و هم پشتیبانی خواهد بود و بیماران توسط همکاران پزشک و در روستاها و توسط خانه های بهداشت به موسسه معرفی خواهندشد.

وی تصریح کرد: هم استانی های عزیز همچنین می توانند برای استفاده از خدمات موسسه با شماره تلفن ۳۳۵۵۱۲۱۱ تماس بگیرند.

 


( ۱ )