تشریح اهم اقدامات دانشگاه در هفته دولت توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

۰۲ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۰:۴۹ کد : ۲۱۱۲۷ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۳۹۰
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، دکتر علی محمدیان رئیس دانشگاه در گفتگوی زنده رادیویی و تلویزیونی در برنامه رادیوساعتی شبکه سبلان ضمن تبریک فرارسیدن هفته دولت و روز پزشک و داروسازی اظهارداشت: از تمام پزشکان و کادر علوم پزشکی در رشته های مختلف که در بیش از ۲ سال گذشته در مراکز بهداشتی و درمانی دولتی و خصوصی فعالیت کردند و هم اکنون هم درگیر هستند تشکر و قدردانی می کنیم.
تشریح اهم اقدامات دانشگاه در هفته دولت توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

وی با اشاره به فعالیت ۱۰۰۴ پزشک عمومی، ۴۷۶ پزشک متخصص، ۹۲ پزشک فوق تخصص، ۳۶۰ دندانپزشک، و بیش از ۲۰۰ داروساز در استان افزود: هم اکنون در برخی رشته های تخصصی و فوق تخصصی کمبود داریم که این مشکل کشوری است. با وجود این در زمان توزیع نیرو، پیگیری جدی از طرف دانشگاه انجام می شود.

دکتر محمدیان ضمن تبریک هفته دولت بیان داشت: افتتاح ها و راه اندازی پروژه ها و طرح ها را محدود به مناسبت خاصی نکرده و به محض آماده شدن جهت استفاده مردم، راه اندازی و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به افتتاح پروژه ها و طرح ها در بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود فضای اورژانسی استان، اورژانس این بیمارستان بازسازی شده و نزدیک به ۴۰ الی ۵۰ تخت جدید به بخش اورژانس بیمارستان اضافه شد و هم اکنون مورد استفاده قرار می‌گیرد و در هفته دولت امسال با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان بطور رسمی افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: رشته تصویر برداری مداخله ای بعنوان یک رشته جدید نیز در بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل شروع بکار کرده و یک پزشک فوق تخصص در این حوزه مشغول به فعالیت است و با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

دکتر محمدیان تصریح کرد: راه اندازی دستگاه آنژیوگرافی دوم بیمارستان با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان بعنوان دستگاه پیشرفته و با قابلیت آنژیوگرافی قلب، عروق محیطی و عروق مغزی، همچنین راه اندازی دستگاه سی‌تی‌اسکن دوم و رختشویخانه مرکز تروما از جمله طرح ها و پروژه های بیمارستان امام خمینی (ره) در هفته دولت خواهد بود.

وی افزود: افتتاح مراکز خدمات جامع سلامت خلیل آباد و آقاباقر در اردبیل با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان، افتتاح ساختمان فوریت های پزشکی چای سقرلو در نیر با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان و کلنگ زنی مرکز جامع سلامت نیر و ساختمان اورژانس کورائیم، کلنگ زنی مرکز جامع سلامت شهری و روستایی شهید باکری و پایگاه سلامت شهرک ولیعصر شهرستان گرمی نیز در هفته دولت انجام خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به پیک هفتم کرونا بیان داشت: در این پیک شاهد افزایش آمار سرپایی و افزایش قدرت سرایت بودیم و علائم شبیه سرماخوردگی داشت که هم اکنون میزان مراجعین سرپایی کاهش و بستری نسبتا افزایش یافته است و آمار نشان می دهد در افرادی که به موقع واکسن تزریق کرده اند میزان بستری کمتر است.

دکتر محمدیان بر ضرورت استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی، رعایت تهویه در مکانهای پرتجمع تاکید و اظهارداشت: کسانی که هر نوبتی از واکسن را دریافت کرده اند ۶ ماه بعد می توانند جهت تزریق نوبت بعدی به مراکز بهداشتی مراجعه نمایند.

وی با اشاره به مصوبات سفر اخیر وزیر بهداشت به اردبیل گفت: در این سفر نزدیک به ۳۰ مصوبه داشتیم که از آن جمله می توان به افزایش فضاهای آموزشی، اخذ اعتبارات لازم برای کتابخانه مرکزی، خدمات رفاهی برای مراکز آموزشی درمانی، تامین منابع جهت تجهیزات در حوزه دیالیز و قلب، ناباروری، ماموگرافی، دستگاه طب هسته ای، تکمیل مسکن متخصصین، تکمیل انبار دارویی، اعتبارات لازم برای توسعه اورژانس و بخش های بیمارستان بوعلی و مراکز بهداشتی و درمانی و خدمات جامع اشاره کرد.