دیدار رییس دانشگاه گرجستان و هیات همراه با رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

۲۵ آبان ۱۳۹۶ | ۱۰:۴۸ کد : ۲۲۹۴ اخبار اصلی اخبار دانشگاه اخبار
تعداد بازدید:۹۲۰
کنستانتین توپوریا رییس دانشگاه خصوصی گرجستان، به همراه جانی متساریاشویلی رییس دپارتمان اطلاعات کامپیوتر و پروفسور الکساندر چالخادزه رییس دانشکده علوم انسانی در اردبیل با دکتر قدرت اخوان اکبری رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل دیدار وگفتگو کرد.
دیدار رییس دانشگاه گرجستان و هیات همراه  با رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

به گزارش روابط عمومی و خبرنگار وبدا:

کنستانتین توپوریا رییس دانشگاه خصوصی گرجستان، به همراه جانی متساریاشویلی رییس دپارتمان اطلاعات کامپیوترو پروفسور الکساندر چالخادزه رییس دانشکده علوم انسانی در اردبیل با دکتر قدرت اخوان اکبری رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل دیدار وگفتگو کردند.
در این دیدار رییس دانشگاه خصوصی گرجستان در مورد همکاریهای دو جانبه در زمینه های علمی، اموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی تاکید کرد و گفت: دانشگاه خصوصی گرجستان از سال ۲۰۰۲ فعالیت خود را آغاز کرده است و شامل شش دانشکده از جمله دانشکده پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و دارو میباشد که هم اینک ۱۰۰ دانشجوی ایرانی مشغول تحصیل دررشته های پزشکی بوده و تعدادی استاد ایرانی نیز درهمین رشته ها صاحب کرسی در دانشگاه گرجستان هستتد.
کنستانتین توپوریا افزود: رشته مطالعات ایران نیزبه عنوان یکی از رشته های مطرح در دانشگاه خصوصی گرجستان وجود دارد.
وی تصریح کرد: دانشگاه گرجستان با ۸۰ دانشگاه عضو اتحادیه اروپا قرارداد دارد.و همه فرآیندهای ان اعم از پذیرش و تدریس و امتحات و کورس های رشته پزشکی و ساختارهای بیمارستان همگی طبق استاندارد اتحادیه اروپا هست.

رییس دانشگاه گرجستان به اشترکات تاریخی فرهنگی و اجتماعی دو دولت اشاره کرد و افزود: دانشگاه خصوصی گرجستان، آماده پذیرش و استفاده از تجربیات دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و تبادل استاد و دانشجومیباشد.
کنستانتین توپوریا اعلام امادگی کرد تا واحدهای درسی مشترک بین دو دانشگاه تدوین شده با مجوزهای لازم دولتی مدارک فارغ التحصیلی دانشجویان بصورت دو جانبه ازطرف دو دانشگاه گرجستان و اردبیل صادر گردد.
در ادامه دکترقدرت اخوان اکبری رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: ازهمان دوران استقلال جمهوری گرجستان از اتحاد جماهیر شوروی، کشور گرجستان با دولت جمهوری اسلامی ایران در منطقه قفقاز همکاری لازم را داشته است ضمن اینکه از دیرباز در صحنه های مختلف سیلسی و فرهنگی و ورزشی، جمهوری گرجستان و جمهوری اسلامی ایران همواره در تعامل نزدیک بوده اند که این موارد زمینه را برای همکاریهای علمی و دانشگاهی در آینده نزدیک تقویت خواهد کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: گرجستان دارای فرهنگ غنی و کهن است وبا وجود اسطوره های تاریخی و ورزشی واشتراکات تاریخی، فرهنگی و زبانی، بستر مناسبی برای همکاریهای دو جانبه وجود دارد.
دکتر اخوان اکبری ادامه داد: جهت ادامه همکاری مقرر شد هیاتی مشخص از دو دانشگاه گرجستان و علوم پزشکی اردبیل متشکل از اساتید پزشکی و روسای دانشکده بهداشت و درمان جهت تعامل و تبادل نظر در اردبیل و تفلیس حضورمی یابند.