معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / در ۳۷ سال اخیر جمعیت دانشجویان پرستاری کشور ۳۳ برابر شده است.

۳۰ آذر ۱۳۹۶ | ۰۸:۱۴ کد : ۲۵۵۹ اخبار اصلی اخبار دانشگاه اخبار
تعداد بازدید:۳۹۰۵
دکتر مریم حضرتی ظهر چهارشنبه در همایش پرستاران و دانشجویان پرستاری اردبیل تصریح کرد: امروز تعداد دانشجویان پرستاری به هزار و ۳۰۰ نفر رسیده و فقط ۲۰۹ دانشجوی مقطع ارشد و دکتری در حال تحصیل هستند. معاون پرستاری وزارت بهداشت افزود: هم اینک دو هزار عضو هیئت علمی در سطح کشور فعالیت دارند و این وضعیت، توانمندی و پتانسیل جامعه پرستاری کشور را نشان می دهد.
معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / در ۳۷ سال اخیر جمعیت دانشجویان پرستاری کشور ۳۳ برابر شده است.

به گزارش روابط عمومی و خبرنگار وبدا:

دکتر مریم حضرتی ظهر چهارشنبه در همایش پرستاران و دانشجویان پرستاری اردبیل تصریح کرد: امروز تعداد دانشجویان پرستاری به هزار و ۳۰۰ نفر رسیده و فقط ۲۰۹ دانشجوی مقطع ارشد و دکتری در حال تحصیل هستند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت افزود: هم اینک دو هزار عضو هیئت علمی در سطح کشور فعالیت دارند و این وضعیت، توانمندی و پتانسیل جامعه پرستاری کشور را نشان می دهد.

دکتر مریم حضرتی ادامه داد: پیش بینی شده تا ۳۰ سال آینده با جمعیت پیروسالخوردگی زنان مواجه باشیم و این موضوع به نوبه خود یکی از معضلات آینده پرستاری ایران خواهد بود.

به گفته دکتر حضرتی ۹۰ درصد خدمات مددکاری در سطح جامعه انجام میشود و تنها ۱۰ درصد از مردم به بیمارستان ها مراجعه دارند و بر همین اساس ضروری است خدمات مطلوب برای سالمندان در آینده پیش بینی شود.

وی توسعه خدمات مراقبتی در منزل را ضروری دانست و تاکید کرد: مراقبت در منزل در شورای عالی بیمه در حال بررسی است که با تصویب آن مردم از خدمات این حوزه بهره مند خواهند شد.
دکتر مریم حضرتی بازدیدهای استانی‌، تشکیل کمیته دانشجویی پرستاران، تشکیل کمیته بین المللی پرستاری و اولین کمیته ملی پرستاران بحران را طرح های در دست اقدام معاونت پرستاری وزارت بهداشت عنوان کرد.


( ۶ )