رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل عنوان کرد؛

افتتاح پروژه‌های حوزه درمان و سلامت اردبیل با اعتباری بالغ بر ۵۰۰۰ میلیارد ریال

۱۸ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۷:۳۵ کد : ۳۲۰۵۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۲
با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پروژه‌های بهداشتی، درمانی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افتتاح شد

دکتر علی محمدیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در آیین افتتاح پروژه‌های بهداشتی و درمانی استان گفت: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۵۰۰۰ میلیارد ریال در اردبیل و شهرستان مشگین شهر به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها قرار بود در سفر دوم رئیس جمهور به بهره برداری برسد، تصریح کرد: متأسفانه با شهادت آیت الله رئیسی توفیق حضور ایشان را در اردبیل نداشتیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، خدمات دولت سیزدهم در حوزه بهداشت و درمان در اردبیل را یادآور شد و بیان کرد: با هماهنگی استاندار اردبیل ۴۵ پروژه قابل افتتاح برای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تعریف شده است که امروز شاهد افتتاح پروژه‌های فصل بهار در قالب ۹ پروژه و با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان در اردبیل هستیم.

دکتر محمدیان با اشاره به شهادت آیت الله رئیسی گفت: شهادت ایشان انگیزه خدمت را در بین مسئولان افزایش داده و ما این روحیه خدمت رسانی را به وضوح در اردبیل و بین مسئولان شاهدیم.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ پروژه در دانشگاه برای احداث و بهره برداری تعیین شده است، افزود: ۵۶ پروژه با پیشرفت بالای ۸۰ درصد و با اعتبار ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در شرف بهره برداری است و ۴۴ پروژه دیگر نیز با اعتبار یک هزار میلیارد تومان به مرحله بهره برداری و افتتاح رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، فعالیت خیرین سلامت را در اردبیل یادآور شد و بیان کرد: از محل کمک‌های خیرین سلامت ۱۵۰ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات پزشکی از قبیل دستگاه طب هسته‌ای، تجهیزات درمانی بیماران سرطانی، ای.پی.اس جراحی باطری قلب، دستگاه رادیوتراپی و … خریداری شده و در اختیار مردم این استان قرار گرفته است. 

دکتر محمدیان به کمبود فضای فیزیکی بیمارستانی و درمانی در اردبیل اشاره و اظهار کرد: با راه اندازی بخش ان. آی. سی.یو، آی. سی.یو، ساختمان آموزشی و فرهنگی، خوابگاه، مراکز جامع سلامت و … بخشی از این کمبودها مرتفع شده است.

وی مطالبات بیمه‌ها را یکی از مشکلات اساسی علوم پزشکی اردبیل دانست و تصریح کرد: تأمین اجتماعی بزرگترین بدهکار علوم پزشکی است که امیدواریم با پرداخت بدهی‌های این دستگاه بتوانیم بخشی از معوقات کارکنان بیمارستانی و درمانی را پرداخت کنیم.

آخرین ویرایش۱۸ خرداد ۱۴۰۳