اطمینان مردم اردبیل از لحاظ نظارت بهداشتی دستگاه های مرتبط

۰۵ فروردین ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۳ کد : ۳۳۲۴ اخبار دانشگاه اخبار
تعداد بازدید:۱۱۶۱
 دکتر بابک نخستین معاون بهداشتی دانشگاه ضمن تقدیر از همکاری مناسب  دستگاه‌های مرتبط با سلامت مردم در خصوص نظارت بهداشتی گفت:

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و خبرنگار وب دا:

دکتر بابک نخستین معاون بهداشتی دانشگاه ضمن تقدیر از همکاری مناسب دستگاه‌های مرتبط با سلامت مردم در خصوص نظارت بهداشتی گفت:

به لطف خدواند متعال و تلاش همکاران سختکوش بهداشت محیط در ۱۸ روز اول اجرای طرح سلامت نوروزی در سطح استان و پشتیبانی مدیران و کارکنان شبکه ها و نیز همکاری خوب سایر دستگاههای نظارتی همکار از قبیل دادستانی، سازمان تعزیرات، سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف، دامپزشکی، نیروی انتظامی و... اقدامات موثری در سطح استان برای کنترل بهداشتی اماکن عمومی مراکز بین راهی و تهیه و توزیع موادغذایی و نیز مراکز گردشگری و اقامتی صورت گرفته است که برابر ارزیابیهای اولیه صورت گرفته، این اقدامات آرامش و اطمینان مناسبی از نظر بهداشتی در سطح عموم مردم فراهم آورده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه تعداد کل بازرسی ها از مراکز و اماکن و محل ها و سامانه های آبرسانی و بازرسیهای دیگر را ۸۴۶۱ مورداعلام کردو افزود: از این تعداد ۱۲۰۴ مورد بازرسی از مراکز و اماکن بین راهی صورت گرفته است که با ۱۰۳ بازرسی مشترک دستگاههای همکار دیگر ۷۳ مرکز و امکنه متخلف به مراجع قضایی معرفی شده اند.

وی اضافه کرد در همین مدت ۱۸ روزه اجرای طرح سلامت نوروزی ۹۸۴ مورد اخطار بحرانی و غیر بحرانی صادر شده است. رئیس مرکز بهداشت استان بیان کرد: با همکاری دستگاه‌های اجرایی نظارت برطرح نوروزی تعداد محل های متخلف تعطیل شده ۱۶ موردبوده است.

وی ۵۵۵ مورد نمونه برداری مواد غذایی و ۹۹۷ مورد سنجش با تجهیزات پرتابل و۱۸۴۹ مورد کلرسنجی آب و کشف وضبط ۱۱۸۶۰ مواد غذایی فاسد از سطح عرضه را از دیگر اقدامات مامورین بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی اردبیل دانست. دکتر نخستین ضمن تشکر از هم استانیهای عزیز در اعلام موارد تخلف بهداشتی اظهار امیدواری کرد مردم شریف استان و مسافرین گرامی همچنان با شعار هرشهروندیک بازرس، هر گونه موارد تخلف بهداشتی را به سامانه تلفنی ۱۹۰ اعلام فرمایند.

آخرین ویرایش۰۷ فروردین ۱۳۹۷