بازدید سرزده ریاست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و هیئت همراه از مرکز فوریت پزشکی استان در یازدهمین روز از ایام نوروزی

۱۱ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۹:۳۷ کد : ۳۳۵۵ اخبار اصلی اخبار دانشگاه اخبار
تعداد بازدید:۱۴۲۷
با توجه به آماده باش کامل دانشگاه و مرکز اورژانس باشصت دستگاه آمبولانس دو دستگاه اتوبوس آمبولانس وتعداد ۳۲۰ نفر نیروی فعال در ۴۸ پایگاه و۶ایستگاه سلامت ازابتدای طرح نوروزی تا امروز حدود ۲۲۵۰ ماموریت پیش بیمارستانی انجام یافته و از این تعداد هزار و ۴۴۰ نفر مصدومین جاده ای و تعداد ۶۵۴ نفر مربوط به مصدومین حوادث ترافیکی شهری میباشد.
بازدید سرزده ریاست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و هیئت همراه از مرکز فوریت پزشکی استان در یازدهمین روز از ایام نوروزی

️به گزارش خبرنگار وب دا و روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

در یازدهمین روز از ایام نوروز از وضعیت ارائه خدمات و اقدامات به موقع اورژانس پس از دریافت گزارشات مردمی، توسط ریاست دانشگاه و هیئت همراه بررسی‌های لازم به عمل آمد.

دکتر اخوان اکبری در مصاحبه با خبرنگار وب دا با اشاره به آمار ثبت شده در مرکز اورژانس از ابتدای طرح امداد نوروزی تا به حال گفت: با توجه به آماده باش کامل دانشگاه و مرکز اورژانس با شصت دستگاه آمبولانس دو دستگاه اتوبوس آمبولانس وتعداد ۳۲۰ نفر نیروی فعال در ۴۸ پایگاه و۶ ایستگاه سلامت از ابتدای طرح نوروزی تا امروز حدود ۲۲۵۰ مأموریت پیش بیمارستانی انجام یافته و از این تعداد هزار و ۴۴۰ نفر مصدومین جاده‌ای و تعداد ۶۵۴ نفر مربوط به مصدومین حوادث ترافیکی شهری می‌باشد.

وی با اشاره به فوتی ناشی از حوادث ترافیکی و جاده‌ای افزود: متأسفانه در اثر بی احتیاطی رانندگان در جاده‌های مواصلاتی کشته‌های جاده‌ای به ۶ نفر دراستان رسیده است.

دکتراخوان اکبری با اشاره به زمان رسیدن آمبولانس سر صحنه در جاده وشهر گفت: خوشبختانه با اقدامات بهنگام همکاران در اورژانس زمان رسیدن آمبولانس بر اساس زمان ثبت شده در مرکز اورژانس در جاده ۱۲ دقیقه و در شهر به طور میانگین ۶ دقیقه شده است که نسبت به آمار کشوری پایین‌تر بوده و نشان از اقدام به موقع و سریع همکاران فوریت پزشکی در استان می‌باشد.

آخرین ویرایش۱۴ فروردین ۱۳۹۷