توصیه های بهداشتی ریاست دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی ودرمانی استان اردبیل به هم استانیهای عزیز در آستانه سیزده فروردین

۱۲ فروردین ۱۳۹۷ | ۲۳:۴۶ کد : ۳۳۵۷ اخبار اصلی اخبار دانشگاه اخبار
تعداد بازدید:۱۴۸۶
دکتر اخوان اکبری درآستانه سیزده فروردین توصیه هایی در خصوص رعایت اصول وموازین بهداشتی جهت حفظ سلامت عمومی به مردم فهیم دراقصی نقاط استان که بر اساس فرهنگ دیرینه همه ساله دراین روز اوقات خود را در طبیعت
توصیه های بهداشتی ریاست دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی ودرمانی استان اردبیل به هم استانیهای عزیز در آستانه سیزده فروردین

به گزارش روابط عمومی دانشگاه خبرنگاروبدا:

دکتر اخوان اکبری در آستانه سیزده فروردین توصیه هایی در خصوص رعایت اصول و موازین بهداشتی جهت حفظ سلامت عمومی به مردم فهیم دراقصی نقاط استان که بر اساس فرهنگ دیرینه همه ساله در این روز اوقات خود را در طبیعت سپری می کنند، اعلام کرده و گفتند: باسلام با توجه به قرارگرفتن در آستانه سیزده فروردین و حضور مردم در دامن طبیعت رعایت نکات ذیل در جهت حفظ و ارتقا سطح سلامت عموم، توصیه میگردد.

۱. از مصرف هرگونه مواد غذایی خوردنی و آشامیدنی که توسط دوره گردها و بدون رعایت موازین بهداشتی نگهداری و عرضه می شود خودداری گردد.

۲. به میزان مورد نیاز، آب آشامیدنی مطمئن به همراه داشته و قبل از استفاده هرگونه آب غیربسته بندی شده از سلامت آن مطمئن باشید.

۳. زباله های ایجاد شده را با به همراه بردن کیسه های پلاستیکی مناسب جمع آوری و در محل های مناسب و در سطل های پیش بینی شده برای این موضوع دفع نموده و در حفاظت از محیط زیست و طبیعت نهایت دقت را داشته باشید.

۴. جهت جلوگیری از ابتلا به بیماری های عفونی روده ای پس از استفاده از سرویسهای بهداشتی حتماً دستها با آب و صابون شسته و بخصوص برای کودکان رعایت موازین بهداشت فردی را آموزش دهید.

۵. به منظور حفظ سلامت خود و همراهیان ضمن رعایت قوانین رانندگی بخصوص استفاده سرنشینان خودرو از کمر بند ایمنی با رعایت فاصله مناسب از داشتن سرعت زیاد و تعجیل در رسیدن به مقصد خودداری نمایید.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

آخرین ویرایش۱۴ فروردین ۱۳۹۷