برگزاری همایش سندروم داون در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

۲۱ فروردین ۱۳۹۷ | ۲۲:۴۳ کد : ۳۴۳۳ اخبار اصلی اخبار دانشگاه اخبار
تعداد بازدید:۱۱۸۰
اولین همایش سندروم داون با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، سازمان های مردم نهاد ،تنی چند از اعضای شورای شهر اردبیل و خیرین سلامت استان  بعد از ظهر امروز در سالن کنفرانس بیمارستان امام خمینی ره اردبیل برگزار شد.  
برگزاری همایش سندروم داون در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

برگزاری همایش سندروم داون در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

به گزارش روابط عمومی و خبرنگار وب دا:

اولین همایش سندروم داون با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، سازمان های مردم نهاد، تنی چند از اعضای شورای شهر اردبیل و خیرین سلامت استان بعد از ظهر امروز در سالن کنفرانس بیمارستان امام خمینی ره اردبیل برگزار شد.

دکتر اخوان اکبری در ابتدای همایش با اشاره به برگزاری این گونه گردهمایی‌ها گفت: در استان اردبیل حدود ۱۵۰ نفر مبتلا به سندروم داون هستند که نیاز به توجه سازمانهای دولتی و مردم نهاد و خیرین بزرگوار هستند و همانند سایر افراد جامعه می بایست از حمایت های دولتی و بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد برخوردار باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه داد: خوشبختانه در کشور بستر های خوبی درحمایت از خانواده ها در ابعاد آموزشی و اجتماعی فراهم شده است و میتوان با همکاری سایر ارگان‌های دخیل و افراد خیر موقعیتی را فراهم کرد تا فرشتگان پاک سندروم داون با عواطف و احساسات پاک و خوش قلب بتوانند با دریافت آموزشهای لازم وارد جامعه شده و افرادی اثر گذار باشند.

دکتر اخوان اکبری اظهار امیدواری کردوافزود: دانشگاه در کنار سازمان های متولی آماده کمک های حمایتی از جهت درمانی به این افراد و خانواده های انهاست و تمام تلاش خود را درجهت برخورداری این افراد از حمایت های لازم رابعمل خواهدآورد. گفتنی است این همایش برای اولین بار در استان و در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با همکاری معاونت دانشجویی و فرهنگی، کانون دانشجویی هلال احمر، انجمن علمی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی، برخی از ارگانهای دولتی و سازمانهای مردم نهاد و خیرین سلامت استان برگزار شد.

در پایان مراسم رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از غرفه صنایع دستی کودکان مبتلا به سندروم داون بازدید کرد.