سخنرانی استاد اخلاق حوزه و دانشگاه آیت الله صفایی بوشهری در مسجد امام علی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

۰۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۸:۴۳ کد : ۳۶۹۲ اخبار اصلی اخبار دانشگاه اخبار
تعداد بازدید:۱۹۰۷
در آستانه سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر آیت الله صفایی بوشهری به دعوت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل روز پنجشنبه مصادف با ۸ رمضان المبارک با حضور در مسجد امام علی ع دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در جمع پرشور اساتید، پرسنل و مدیران دانشگاه به ایراد سخنرانی در اخلاق پرداخت.
سخنرانی استاد اخلاق حوزه و دانشگاه آیت الله  صفایی بوشهری در مسجد امام علی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

به گزارش روابط عمومی و خبرنگار وب دا:

درآستانه سوم خرداد سالروز فتح خرمشهرآیت الله صفایی بوشهری به دعوت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل روز پنجشنبه مصادف با ۸ رمضان المبارک با حضور در مسجد امام علی ع دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در جمع پرشور اساتید، پرسنل و مدیران دانشگاه به ایراد سخنرانی در اخلاق پرداخت. این استاد با اشاره به سلامت نگهداشتن روح و جسم گفت: قرآن به عنوان کلام خداوندی و وسیله ای برای هدایت بشر در آیات و روایات بسیاری به سلامتی و لزوم توجه به آن اشاره کرده است در این کتاب آسمانی بر اساس ضرورت به بخش های علمی تخصصی و جزئی سلامت روح و روان انسان پرداخته شده است و محققان و پژوهشگران می‌توانند از مباحث حوزه سلامت موجود در قرآن کریم برای سرفصلهای پژوهشی خود بهره ببرند.

وی ادامه داد: همانطور که توصیه اکید شده انسان بدن خود را سالم نگه دارد در بحث اخلاق و معنویت و خداجوی نیز سفارش اکید شده است که روح را باید همچون جسم، سالم نگه داشت و این روح سالم در واقع دروازه ورود فیوضات الهی به جسم است.

آیت الله صفایی بوشهری اظهار داشت: نماز، ذکر و تمامی عبادات به ویژه هنگامی که با حضور ذهن و توجه عمیق و آگاهی ذهنی انجام شود تمرکز فکری عالی را به دنبال دارند صرف نظر از ارج و مقامی که برای انجام عبادات در مکاتب الهی در نظر گرفته شده این اعمال تمرکز ملموس و قابل توجهی را نیز به دنبال دارد و هرکس به راحتی می‌تواند چنین تمرکزی را حس و تجربه کند. درپایان توسط وی نماز ظهر وعصر درمسجد امام علی ع دانشگاه اقامه گردید


( ۱ )