افتتاح و راه اندازی بخش ERCP دربیمارستان امام خمینی(ره)اردبیل

۱۳ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۷ کد : ۴۴۲۵ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۷۴۹
مراسم افتتاح وبهره برداری از دستگاه ERCP با اعتبار بالغ بر دوازده میلیارد ریال در مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره)اردبیل با حضور آیت الله دکتر سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل ورییس دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفت.
افتتاح و راه اندازی بخش ERCP دربیمارستان امام خمینی(ره)اردبیل

‌‌‌‌‌‌‌به گزارش روابط عمومی و خبرنگار وبدا:

امام جمعه شهرستان اردبیل در این افتتاح، ضمن تقدیر از مدیریت ومجموعه دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در ارائه خدمات درمانی مطلوب به مراجعین، از مسئولین بیمارستان امام خمینی ره اردبیل به لحاظ کسب رتبه برتر در جشنواره مدیریت منابع ومصارف وزارت بهداشت تجلیل کرد و گفت: مسئله سلامت، حیاتی ترین مسئله جامعه است و تامین آن بزرگترین وظیفه‌ای است که بر گردن دولتمردان هست و در این باب، درمان و پیشگیری از اولویت ویژه ای برخوردار است.

دکتر سید حسن عاملی اظهار داشت: عاملانی که باعث میشوند سلامتی مردم به خطر بیافتد به هیچ عنوان قصور آنها قابل گذشت نیست.

وی بیان داشت: ضروری‌ترین وظیفه دولت تامین سلامت آحاد جامعه است و به حمدالله دولت تمام تلاش خود را در این زمینه به کار برده است و با اجرای طرح تحول سلامت در کشور و در استان اردبیل شاهد گسترش خدمات درمانی روز افزون هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان متذکر شد: جمهوری اسلامی ایران از لحاظ اقتدار علمی و تحقیقاتی و پزشکی از نظر توانمندی جزو قدرت‌های برتر دنیا است و جایگاه ویژه‌ای در بین کشورهای قدرتمند پزشکی دارد.

امام جمعه شهرستان اردبیل ادامه داد: استان اردبیل به لحاظ همسایگی با کشور آذربایجان، پذیرای میهمانان خارجی به مراکز درمانی استان است و در این خصوص شایسته است تجهیزات وامکانات زیادی برای استان مهیا شود تا ضمن بهره‌مندی مراجعین سایراستانهای همجوار و هم استانی های عزیز از برکات آنها در بخش توریسم درمانی گام های شایسته ای برداشته شود.

دکتر اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در آیین بهره برداری و افتتاح از این دستگاه گفت: بکارگیری این دستگاه پیشرفته تشخیصی _درمانی تحت نظارت مستقیم فوق تخصص گوارش گامی ارزشمند در جهت خودکفایی استان و کاهش آمار اعزام بیماران به سایر استانها می باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در توضیح کارکرد این دستگاه گفت:

دستگاه ERCP برای اولین بار در استان راه اندازی گردید و با این روش، برداشتن سنگ انتهای مجرای صفراوی، مشترک با روش اندوسکو‌پی و فلور‌وسکوپی بدون نیاز به عمل جراحی باز برای نخستین بار در استان میسرشد و موضوع اعزام بیماران برای دریافت این خدمات به خارج از استان خاتمه پیدا کرد که زحمات و هزینه های زیادی را به بیماران تحمیل میکرد


لینک دانلود فایل
آخرین ویرایش۱۳ شهریور ۱۳۹۷