کلینیک تغذیه و رژیم های درمانی خانه دیابت اردبیل افتتاح شد

۲۹ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۰ کد : ۵۱۱۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۲۲۱

به گزارش روابط عمومی و خبرنگار وب دا:

حسن جعفری مسئول فنی کلینیک تغذیه خانه دیابت استان در حاشیه افتتاح این کلینیک گفت: با افتتاح کلینیک تغذیه، از امروز مشاوره و خدمات آموزشی برای بیماران دیابتی، متابولیک و افراد دارای اضافه وزن و چاقی و عموم مردم عزیز استان با تخفیفات ویژه ارایه میگردد.

مشاور تغذیه و رژیم های درمانی افزود: جهت اطلاع وافزایش سطح اگاهی بیماران از نحوه برخورد با این بیماری با استفاده ازتغذیه صحیح هر هفته کلاس های ویژه آموزشی تغذیه برای بیماران و همراهان برگزار میشود.

وی بیان داشت: ویزیت ومشاوره بیماریهای متابولیک، دیابت -ویزیت ومشاوره مراجعین آزاد (چاقی، لاغری وتناسب اندام) -ویزیت ومشاوره ورزشکاران (حرفه ای و مبتدی) -آنالیز کامل ترکیبات بدن توسط دستگاه بادی امپدانس آنالایزر (ویژه چاقی یا لاغری موضعی از دیگر برنامه های این کلینیک است.

حسن جعفری اضافه کرد: پیروی از یک برنامه غذایی مناسب شامل مصرف سبزی‌ها و میوه‌ها، حبوبات، نان و غلات سبوس‌دار و همچنین لبنیات کم چرب در اندازه مناسب باعث پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت می‌شوند.

این کارشناس تغذیه یادآور شد: علاوه بر عوامل ارثی، اضافه وزن و چاقی نیز در ابتلا به دیابت نقش دارد و پیشگیری از اضافه وزن و چاقی می‌تواند شانس ابتلا به دیابت را کاهش دهد.

مشاور تغذیه و رژیم های درمانی تاکید کرد: برای پیشگیری از اضافه وزن و چاقی و دیابت باید مقدار غذای مصرفی به اندازه نیاز مصرف شود و در مقابل دریافت‌های غذایی بیش ازحد نیاز بویژه مصرف زیاد مواد قندی و شیرین از جمله نوشابه‌های گازدار و سایر نوشیدنی‌های شیرین، شیرینی و شکلات و همچنین نان‌های تهیه شده از آرد سفید و تصفیه شده و برنج سفید که خطر ابتلا به دیابت را افزایش می‌دهند کاهش یابد.

خانه دیایت استان به همت خیرین استانی و دکتر منوچهر ایرانپرور فوق تخصص غدد راه اندازی شده وافراد دیابتی را تحت درمان خود دارد، ضمن اینکه سالن ورزشی این خانه هفته گذشته با حضور نماینده ولی فقیه در استان مورد بهره برداری قرار گرفت.


( ۱۳ )