عیادت رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از پرستارضرب وشتم شده بیمارستان علوی

۳۰ آذر ۱۳۹۷ | ۲۰:۱۰ کد : ۵۴۱۷ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۴۰۲۸
دکتر قدرت اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در حاشیه عیادت از پرستار مجروح بیمارستان علوی با اظهار تاسف از این حادثه تلخ گفت: در این حادثه همراه مرد یک بیمار اقدام به ضرب و شتم پرستار خانم این مرکز کرده  که بواسطه آن این پرستار از ناحیه سر دچار آسیب شده  که منجر به بستری شدن وی در بیمارستان گردید. 
عیادت رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از پرستارضرب وشتم شده بیمارستان علوی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و خبرنگار وب دا:

دکتر قدرت اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در حاشیه عیادت از پرستار مجروح بیمارستان علوی با اظهار تاسف از این حادثه تلخ گفت: در این حادثه همراه مرد یک بیمار اقدام به ضرب و شتم پرستار خانم این مرکز کرده که بواسطه آن این پرستار از ناحیه سر دچار آسیب شده که منجر به بستری شدن وی در بیمارستان گردید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اضافه کرد: خدمت صادقانه و فداکارانه پرستاران از آن لحاظ مورد توجه است که آنها با رنج و مشقت فراوانی در هنگام خدمت مواجه هستند و زحمات زیادی را برای اینکه سلامت را به جسم و روح بیماران برگردانند، می‌کشند و این تحمل سختی‌ها صرفاً به جهت انجام خدمت مقدس و ارزشمندی است که برای کاهش رنج و آلام مردم بکار بسته می‌شود.

وی تاکید کرد عموماً همراهان بیمار در بیمارستان رعایت اخلاق را با پرستاران دارند و عده بسیار اندکی با پرخاشگری با عوامل پرستاری و کادر درمانی برخورد نامناسبی میکنند که توصیه میشود این افراد با خادمین خود، چنین رفتار نامعقولی را کنار بگذارند و به وصایای ائمه در این خصوص عمل نمایند.

رییس دانشگاه با تقدیر از تلاشهای بی وفقه پرستاران در نجات جان بیماران گفت: جامعه پزشکی و پرستاری اردبیل خواستار برخورد قاطع با این خاطی هستند و بدین لحاظ شکایتی از سوی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و پرستار مصدوم به مقام قضایی ارائه شده است وامیدواریم با برخورد مناسب دستگاه قضایی منبعد شاهد چنین اعمال ناشایستی از سوی همراهان و بیماران نباشیم.

در این عیادت معاون درمان دانشگاه، رییس بیمارستان علوی و جمعی دیگر از همکاران دانشگاهی ریاست دانشگاه راهمراهی کردند.


( ۱۶ )