رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

اولین مرکز فوق تخصصی ناباروری دولتی استان اردبیل آغاز بکار کرد

۲۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۶ کد : ۵۹۴۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۶۷۴۸
اولین مرکز فوق تخصصی ناباروری دولتی استان اردبیل آغاز بکار کرد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و خبرنگار وبدا:

اولین مرکز فوق تخصصی ناباروری دولتی استان اردبیل با امکان عملهای تشخیصی و درمانی توسط دانشگاه علوم پزشکی اردبیل آغاز بکار کرد.

دکتر قدرت اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل دراین خصوص گفت: اولین مرکز فوق تخصصی ناباروری دولتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با حضورپزشکان فوق تخصص و متخصص هیأت علمی و با کادری مجرب افتتاح وهم اینک در حال ارائه خدمات تشخیصی و درمانی ناباروری و بیماری‌های مرتبط با تولید مثل و باروری به مردم استان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: این مرکز با پشتوانه کلینیک‌های تشخیصی و درمانی، آزمایشگاه جنین شناسی و اتاق‌های عمل، امکان انجام عمل‌های تشخیصی و درمانی از جمله هیسترسکوپی (در زنان) و لاپاراسکوپی را در زنان و مردان داشته و با انجام روش‌های درمانی مثل IUI ، ICSI ، TEF ، کشت و انجماد تخمک و جنین، ریز و ذوب اسپرم، تخمک و جنین و بافت‌های تولید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مثلی امکان درمان مراجعین نابارور به مرکز را فراهم می‌نماید.

دکتر اخوان اکبری ادامه داد: کلیه زوجهای مراجعه کننده به این مرکز در صورت دارا بودن شرایط دستورالعمل‌های زوجین ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خدمات درمانی با تعرفه دولتی با تخفیف ۸۵ درصدی دریافت کرده و مشمول پوشش حمایتی قرار می‌گیرند.

گفتنی است این مرکز در محل امام حسین (ع) - کوچه حاجی قهرمان - جنب مطب زنده یاد دکتر عبدالرحیم جلایی - مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری دانشگاه، شماره‌های تماس: ۷ – ۳۳۳۶۹۸۴۵ دایر شده است.


( ۱۷۵ )