جلسه کمیته دانشگاهی آنفلوآنزا در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد

۰۷ آذر ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۶ کد : ۷۹۷ اخبار اصلی اخبار دانشگاه اخبار
تعداد بازدید:۱۱۱۴
جلسه کمیته دانشگاهی آنفلوآنزا در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و خبرنگار وب دا:

جلسه کمیته دانشگاهی آنفلوآنزا با حضور ریاست دانشگاه، معاونتهای دانشگاه و روسای مراکز آموزشی درمانی استان و با هدف پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوآنزا در ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای جلسه گزارش کاملی از اقدامات دانشگاه در سالهای ۹۴ و ۹۵ توسط رئیس گروه بیماریهای واگیر معاونت امور بهداشتی دانشگاه ارائه شد سپس نقطه نظرات پیرامون موضوع آنفلوآنزا توسط اعضاء کمیته مطرح و راهمکارهای لازم مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دکتر پورفرضی ریاست دانشگاه علوم پزشکی ضمن تاکید بر اهمیت موضوع گفت: در مرحله اول سیستم بهداشتی درمانی دانشگاه با تقویت برنامه گزارش دهی از سطوح محیطی به ستادی شامل بیماریابی و همچنین گزارش فوری تلفات مشکوک پرندگان در اسرع وقت مورد توجه قرار دهند.

وی به اقدامات پیشگیری در سطح استان و آمادگی و برنامه ریزی دانشگاه اشاره کرد و افزود: دانشگاه طی برنامه های تنظیمی در ۳ محور اقدامات پیشگیرانه را جهت جلوگیری از اپیدمی احتمالی بیماری آنفلوآنزا مد نظر قرار داده و مقرر شد با همکاری صدا و سیما و اصحاب رسانه استان اطلاع رسانی لازم جهت آگاه سازی عموم بعمل آورند و در مرحله بعد تقویت مراقبت بیماری آنفلوآنزا و حساس سازی سیستم شبکه را در دستور کار قرار داده و در مرحله نهائی جهت درمان مبتلایان، اتاق های ایزوله تنفسی فشار منفی در مراکز آموزشی درمانی تجهیز و آماده شود.


( ۲ )