رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در دیدار صمیمی و هم اندیشی با اعضای هیات علمی مرکز آموزشی درمانی علوی:

هیات علمی رکن اساسی دانشگاه هست
۲۶ آذر ۱۳۹۸ | ۱۳:۲۰ کد : ۹۳۶۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۵۳۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در دیدار صمیمی و هم اندیشی با اعضای هیات علمی مرکز آموزشی درمانی علوی:

به گزارش وب دای دانشگاه:

دکتر قدرت اخوان اکبری در سلسله نشست های هم اندیشی با اعضای هیئت های علمی مراکز آموزشی و درمانی استان در دیدار با اعضای هیات علمی و گروههای آموزشی بیمارستان علوی اردبیل با اشاره اهم اقدامات دانشگاه گفت: هیات علمی رکن اساسی دانشگاه هست و با تقویت آنها دانشگاه به بالندگی و توسعه دست پیدا میکند.

وی در ادامه اظهار داشت:سند جامع سلامت استان طی دو سال کار کارشناسی نهایی شده و در آن نقشه راه سلامت استان و نقش سایر دستگاههای اجرایی که 75 درصد سلامت مردم را تامین می کنند ترسیم گشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به وظایف اصلی و خطیر اعضای هیئت علمی، افزود: اعضای هیات علمی دانشگاه بار سنگینی در تربیت نیروهای انسانی متعهد و متخصص به عهده دارند کما اینکه در این مسیر خطیر خدمت رسانی، پژوهش، فعالیت های فرهنگی، اخلاق مداری، توسعه و ارتقای توان علمی تحقیقاتی، قبول مسئولیت های اجرایی در اولویت وظایف علمی و اخلاقی خود قرار دارد.

این مقام مسئول بیان داشت: سند برنامه استراتژیک دانشگاه نهایی و تدوین شده است و با همکاری متولیان سلامت و با اتکا به دانش، تجربه و همکاری مناسب در بهبود و رفع مشکلات حوزه سلامت استان گامهای مهم و اساسی برداشت.

دکتر اخوان اکبری به تکمیل زیر ساخت های دانشگاه  در زمینه های مختلف درمانی،آموزشی و بهداشتی اشاره کرد و گفت: در سال های اخیر تحول و توسعه مناسبی در بخشهای مختلف دانشگاه اتفاق افتاده است منجمله احداث بیمارستانهای کوثر، نمین، پارس آباد، امام رضا (ع)، افتتاح بخش پیوند کلیه، افتتاح ساختمان اورژانس جامع بیمارستان امام خمینی ره اردبیل، احداث ساختمان در شرف افتتاح تروما، آغاز عملیات احداث بیمارستان نجف زاده، احداث کتابخانه مرکزی، احداث چندین دانشکده، و شروع برنامه اجرایی مرحله اول 540 تختخوابی از بیمارستان 1000تختخوابی و افتتاح دهها پروژه درمانی، آموزشی و بهداشتی دیگررا میتوان از عناوین مهم این توسعه یاد کرد.

دکتر اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل  به طرح توسعه و گسترش فضاهای آموزشی دانشگاه اشاره کرد و گفت با توجه به طرح جامع پیش‌بینی‌شده، احداث کتابخانه مرکزی دانشکده پیراپزشکی، دانشکده‌ داروسازی، دانشکده پرستاری مامایی واحداث فضاهای فرهنگی وآموزشی در نظر گرفته شده در مجموعه سایت اصلی دانشگاه برخی از این پروژه ها در دست احداث می باشد و قرار هست  در چند سال آینده با تکمیل این پروژه ها50 هزار متر مربع به فضای آموزشی  دانشگاه افزوده شود.

 در این نشست مدیران گروه مرکز آموزش درمانی علوی و متخصصین حاضر به طرح مسائل و مشکلات خود پرداختند و در این زمینه بحث و تبادل نظر صورت گرفت و دستورات لازم جهت تامین نیازمندیهای درمانی، نیروی انسانی و تجهیزاتی از طرف ریاست دانشگاه صادر گردید.

 

 

 

 

 

 


( ۲ )