افزایش ۱۱/۵ درصدی ماموریتهای اورژانس ۱۱۵ استان اردبیل در شش ماه اول سال ۱۴۰۲

۱۵ مهر ۱۴۰۲ | ۰۷:۴۵ کد : ۲۷۷۴۱ اخبار کوتاه تصویری
تعداد بازدید:۷۴
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از افزایش ۱۱/۵ درصدی ماموریتهای اورژانس ۱۱۵ استان اردبیل در شش ماه اول سال ۱۴۰۲ خبر داد.
افزایش ۱۱/۵ درصدی ماموریتهای اورژانس ۱۱۵ استان اردبیل در شش ماه اول سال ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، دکتر سعید مهری، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه گفت: تعداد ۴۲۴۲۰ ماموریت توسط پرسنل اورژانس ۱۱۵ استان در شش ماه اول سال ۱۴۰۲ انجام یافته که نسبت به سال گذشته با انجام ۳۸۰۵۳ ماموریت، شاهد رشد ۱۱/۵ درصدی در ماموریتهای اورژانس ۱۱۵ استان بوده ایم.
 
وی اظهار داشت: از مجموع ماموریتهای انجام یافته در شش ماه اول سالجاری ۷۷۹۵ ماموریت مربوط به حوادث غیر ترافیکی، ۵۴۳۷ ماموریت ترافیکی و ۲۹۱۸۸ ماموریت، مربوط به بیماریها بوده است.
 
دکتر مهری در ادامه با اشاره به تعداد ۱۲۰۴۷۵ تماس با مرکز اورژانس ۱۱۵ استان گفت: متاسفانه در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲، ۱۳۰۸۹ تماس مبنی بر مزاحمت تلفنی در سیستم های اورژانس ۱۱۵ اردبیل ثبت گردیده است که این امر باعث ایجاد اختلال در روند خدمت رسانی توسط کارشناسان اورژانس ۱۱۵ به مردم شریف استان می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ثانیه‌ها در تماس با اورژانس ۱۱۵ حیاتی و مهم می باشد، خاطر نشان کرد: متاسفانه با اشغال خطوط اورژانس ۱۱۵ جان یک هموطن به خاطر این مزاحمتها به خطر می افتد.
 
رئیس اورژانس ۱۱۵ استان اردبیل، تعداد مصدومان انتقالی به بیمارستان در ماموریت‌های تصادفی را ۵۷۶۹ مصدوم  برشمرده و افزود: متاسفانه آمار تصادفات با ۵۴۳۷ فقره تصادف، نسبت به  مشابه سال گذشته افزایش ۱۷/۶ درصدی داشته است.
 
دکتر مهری اظهارداشت: با توجه به تجمیع خطوط اورژانس ۱۱۵ استان در مرکز دیسپچ اردبیل، از هم استانی های عزیز درخواست می کنیم در صورت تماس با مرکز اورژانس ۱۱۵، نسبت به اعلام نام شهرستان و آدرس دقیق محل، همکاری‌های لازم را با پرستاران تریاژ تلفنی اورژانس داشته باشند.

آخرین ویرایش۱۵ مهر ۱۴۰۲