اخبار - آرشیو

کارگاه آموزشی مدیریت شبکه آزمایشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد

کارگاه آموزشی مدیریت شبکه آزمایشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد

کارگاه آموزشی مدیریت شبکه آزمایشگاهی با تاکید بر مدیریت ارجاع نمونه توسط اداره امور آزمایشگاههای معاونت درمان امروز با حضور مسئولین فنی و سوپروایزرهای آزمایشگاههای مراکز درمانی در معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار گردید.

ادامه مطلب
معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / در ۳۷ سال اخیر جمعیت دانشجویان پرستاری کشور ۳۳ برابر شده است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / در ۳۷ سال اخیر جمعیت دانشجویان پرستاری کشور ۳۳ برابر شده است.

دکتر مریم حضرتی ظهر چهارشنبه در همایش پرستاران و دانشجویان پرستاری اردبیل تصریح کرد: امروز تعداد دانشجویان پرستاری به هزار و ۳۰۰ نفر رسیده و فقط ۲۰۹ دانشجوی مقطع ارشد و دکتری در حال تحصیل هستند. معاون پرستاری وزارت بهداشت افزود: هم اینک دو هزار عضو هیئت علمی در سطح کشور فعالیت دارند و این وضعیت، توانمندی و پتانسیل جامعه پرستاری کشور را نشان می دهد.

ادامه مطلب
رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل / مدیون شهداء هستیم

رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل / مدیون شهداء هستیم گالری

دکتر قدرت اخوان اکبری رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در حاشیه یادواره شهدای اردبیل با تجلیل از مقام شامخ شهدای دفاع مقدس و اشاره به فرمایش شهید مطهری در خصوص شهدا (عالم در علم خود و مکتشف در اکتشاف خود و مربی اخلاق در تعلیمات خود و حکیم و فیلسوف در حکمت و فلسفه خود مدیون و مرهون شهداء هستند و شهداءدر کار خود مدیون کسی نیستند زیرا شهداء بودند که محیط آزاد به دیگران دادند تا آنها توانستند نبوغ خود را ظاهر کنند.) اظهار داشت: سلام بر انهایی که از نفس افتادند تا ما از نفس نیفتیم، قامت راست کردند تا ما قامت خم نکنیم، به خاک افتادند تا ما به خاک نیفتیم، سلام بر انهایی که رفتند تا بمانند و نماندند تا بمیرند.

ادامه مطلب
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی: توجه به توصیه های مقام معظم رهبری، اتحاد و وحدت و دوری از تفرقه، به حل بسیاری از مشکلات کمک خواهد کرد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی: توجه به توصیه های مقام معظم رهبری، اتحاد و وحدت و دوری از تفرقه، به حل بسیاری از مشکلات کمک خواهد کرد. گالری

دکتر مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در برنامه روز دانشجو که در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد به آیه شریف فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه اشاره کرد و گفت: ما باید تمامی حرفها را بشنویم وبهترین قول را بپذیریم و در این خصوص افزود طبق توصیه های مقام‌معظم رهبری در دانشگاهها کرسی های آزاد اندیشی برگزار شود.

ادامه مطلب
پیکر زنده یاد استاد دکتر صادق حضرتی صبح امروز از مقابل مسجد امام علی (ع) دانشگاه تشییع شد.

پیکر زنده یاد استاد دکتر صادق حضرتی صبح امروز از مقابل مسجد امام علی (ع) دانشگاه تشییع شد. گالری

مراسم تشییع و تدفین زنده یاد دکترصادق حضرتی مدیرکل سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون سابق بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل پس از اقامه نماز در مسجد امام علی با حضور دکتر حریرچی معاون کل وزیر بهداشت و هیات همراه، مردم شریف اردبیل، اساتید، دانشجویان و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزارشد.

ادامه مطلب
پیام تسلیت دکتر اخوان اکبری رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به مناسبت درگذشت دکتر صادق حضرتی رییس مرکز سلامت محیط وکار وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی

پیام تسلیت دکتر اخوان اکبری رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به مناسبت درگذشت دکتر صادق حضرتی رییس مرکز سلامت محیط وکار وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی

⚫️ درگذشت ناگهانی و جانگداز دکتر صادق حضرتی مدیر کل سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون سابق بهداشت و اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در اثر سانحه تصادف، باعث تأثر و تألم شدید هم استانی ها و جامعه خدوم بهداشت و درمان استان گردید.

ادامه مطلب
بازدید نماینده مجلس شورای اسلامی و ریاست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از مرکز آموزشی، درمانی علوی اردبیل

بازدید نماینده مجلس شورای اسلامی و ریاست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از مرکز آموزشی، درمانی علوی اردبیل

به گزارش روابط عمومی خبر نگار وبدا: آقای مهندس صدیف بدری نماینده مردم اردبیل ، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی و ریاست دانشگاه علوم پزشکی دکتر قدرت اخوان اکبری از مرکز آموزشی درمانی علوی اردبیل بازدیدکردند. دراین بازدید مهندس بدری و دکتر اخوان اکبری در بخش های مختلف بیمارستان علوی Icu، اورژانس ، سی تی اسکن اسپیرال ودرمانگاه شبکیه مرکز حاضر شده و در جریان جزییات اقدامات ونحوه خدمت رسانی پرسنل به مراحعین و بیماران بستری قرار گرفتند. در حاشیه این بازدید رییس دانشگاه علوم پزشکی به فعالیت و راه اندازی بخش شبکیه مرکز علوی اشاره کرد و افزود: پیش از این خدمات مربوط به بیماریهای چشمی و شبکیه بعلت نبود متخصص وبستر لازم در این مرکز انجام نمیشد و بیماران چشمی و شبکیه جهت ویزیت و تزریق داخل چشمی به استان های همجوار مراجعه می کردند ودر حال حاضر با جذب فوق تخصص شبکیه معاینات وتزریق در درمانگاه مربوطه ارایه میشود . رییس دانشگاه علوم پزشکی افزود :در پی اقدامات صورت گرفته با وزارت بهداشت در آینده نزدیک دستگاه تصویر برداری چشمی و لیزر که مراحل خرید آن طی شده است خریداری و مورد استفاده همشهریان و بیماران قرارمیگیرد. در ادامه بازدیدها ضمن بررسی وضعیت موجود ومشکلات کمبود فضای درمانی مرکز علوی اردبیل، درخصوص رفع مشکلات موجود دکتر اخوان اکبری ریاست دانشگاه از راه اندازی بیمارستان امام رضا ع خبر داد وگفت :با راه اندازی این بیمارستان چندین بخش از بیمارستان علوی منتقل خواهد شد وبا این جابجایی مشکلات عمده ای از امراجعات به مرکز علوی حل وفصل خواهد شد. درپایان مهندس بدری از زحمات ریاست دانشگاه ومجموعه همکاران بیمارستان علوی وسایر بخشهای دانشگاه که در راستای تامین سلامت مردم تلاش میکنند قدر دانی نمودند

ادامه مطلب