آرشیو اخبار

توصیه های مرتبط با روزه داری و مصرف داروها

دکتر ارزنلو معاون غذا و داروی دانشگاه در مصاحبه با خبر نگار وب دا نکات دارویی مرتبط با مصرف داروهای تجویزی برای بیماران در ایام ماه مبارک رمضان که از سوی مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم سازمان غذا و دارو – وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شده را اعلام کرد.

ادامه مطلب

انتصاب دکتر علی ظهوری به عنوان مدیر امور آزمایشگاهها و رئیس آزمایشگاه مرجع سلامت دانشگاه

طی حکمی از سوی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل دکتر علی ظهوری به عنوان مدیر امور آزمایشگاهها و رئیس آزمایشگاه مرجع سلامت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل منصوب شد.

ادامه مطلب

راهیابی ۴ نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به مرحله بعد از المپیاد دانشجویان پزشکی سراسر کشور

دکتر افشان شرقی مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه گفت: در مرحله اول دهمین دوره المپیاد دانشجویان پزشکی سراسر کشور ۴ نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به مرحله بعد از المپیاد راه یافتند.

ادامه مطلب

تغذیه در ماه مبارک رمضان

در ماه مبارک رمضان مانندسایرایام پیروی از برنامه غذایی متنوع و متعادل شامل تمام گروه‌های اصلی غذایی (نان و غلات، میوه‌ها، سبزیها، گوشت و تخم مرغ، حبوبات و مغزها، شیر و لبنیات) ضروری است. با رعایت تنوع و تعادل در مصرف غذا نیازهای تغذیه ای شامل آب، املاح، ویتامین ها، پروتئین و انرژی مورد نیاز بدن تامین می شود. توصیه می شود افراد روزه دار همانند زمانی که روزه دار نیستند سه وعده غذا بخورند که این وعده ها شامل افطار، شام و سحر است. غذای مصرفی در وعده سحری بهتر است خصوصیات و ویژگی وعده ناهار را داشته باشد تا از ایجاد گرسنگی در طول روز پیشگیری نماید.افطار نیز می تواند باغذاهای سبک ومختصر مانند نان وپنیر وسبزی ومایعات گرم مثل شیرآغاز شود و با توجه به فاصله زمانی صرف افطار تا وعده سحری می توان یک وعده غذایی مثل شام سبک را صرف کرد که البته این به وضعیت خود شخص و تمایل او به صرف غذا بستگی دارد.

ادامه مطلب
برگزاری جلسه کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

برگزاری جلسه کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

جلسه کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی با حضور اعضاء و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با هدف بررسی وضعیت نظارت بر امورات پرونده های بهداشتی درمانی (غذایی و دارویی و درمانی) تشکیل و ضمن ارزیابی وضعیت استان در این حوزه ها، راهکارها و رهنمودهای قضایی لازم از سوی دادستان عمومی ارایه گردید.

ادامه مطلب
اطلاعیه

اطلاعیه

به اعضای محترم کانال وبدای دانشگاه می‌رساند این کانال به دلیل محدودیت ها و ممنوعیت های قانونی من بعد فعالیت‌های کانال مسدود و متوقف شده لازم به ذکر است ادامه فعالیت های خبری و اطلاع رسانی دانشگاه فعلاً از طریق پیام رسان داخلی ایتا به آدرس arumswebda@ خواهد بود. روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

ادامه مطلب

برگزاری المپیاد ورزشی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی گالری

یونس پرواسی مسئول تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ازخاتمه برگزاری المپیاد ورزشی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در اردیبهشت ۹۷ خبر داد و گفت: المپیاد ورزشی کارکنان دانشگاه با شرکت ۹ تیم از واحدهای تابعه در ۲ گروه ۴و۵ تیمی بصورت دوره ای در اردیبهشت سالجاری برگزار و در نهایت از گروه الف، تیمهای ستاد مرکزی الف مقام اول و بیمارستان امام خمینی (ره) مقام دوم و از گروه دوم، مرکز بهداشت شهرستان مقام اول و بیمارستان امام رضا مقام دوم را کسب کرد.

ادامه مطلب

معاون امور بهداشتی و رییس مرکز بهداشت استان اردبیل / نظارت بهداشتی بر اصناف در ایام ماه مبارک رمضان تشدید می گردد.

دکتر بابک نخستین معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و رییس مرکز بهداشت استان از برنامه ریزی برای افزایش نظارت بر مراکز تهیه و توزیع موادغذایی در طول شبانه روز در ایام ماه مبارک رمضان توسط بازرسان بهداشت محیط در سطح استان خبر داد و گفت: سلامت مواد غذایی اولویت مهم ویژه مرکز بهداشت استان می باشد.

ادامه مطلب